Historijat škole

Osnovna škola “Duboki Potok” vodi porijeklo od prve četverorazredne škole, osnovane u Seoni 1929. godine.
Godine 1940. dolazi do otvaranja novih školskih objekata u Cagama i Ljenobudu, a 1952. godine osnivaju se škole u Dedićima i Kugama.
Ove škole su osnovane kao četverorazredne dok istovremeno, osnovna škola u Seoni prerasta u šestorazrednu i kao takva radi do 1964. godine.
Sve navedene škole rade samostalno do kraja 1962. godine, kada su pripojene matičnoj školi u Tinji.
Na zajedničkoj sjednici Općinskog vijeća i Vijeća radnih zajednica, od 29.12.1966. godine, Skupština općine Srebrenik donijela je rješenje o osnivanju osnovne škole u Ljenobudu, broj: 01-4505/66. pod nazivom Osnovna škola “Hasan Kikić”.
Školske 1967/68. (27.11.1967.godine) sjedište škole prelazi u školsku zgradu u Dubokom Potoku, koja je sagrađena u okviru projekta ‘’1000 osnovnih škola’’.
Tada se formira centralna osnovna škola u Dubokom Potoku sa područnim školama Seona, Dedići, Cage, Kuge i Ljenobud.
Kao Javna ustanova Osnovna škola “Duboki Potok” djeluje od 26.07.1993. godine, Rješenje broj: U/I – 731/93.
Pored upisa u sudski registar škola je upisana u Registar osnovnih škola koji vodi Ministarstvo pod brojem 47 na strani 47.
U sastavu Javne ustanove Osnovna škola “Duboki Potok” rade i područne škole:

odručna škola Seona – udaljena od centralne škole 4 kmPodručna škola Ljenobud – udaljena od centralne škole 2,5 kmPodručna škola Kuge – udaljena od centralne škole 4 km
Područna škola Cage – udaljena od centralne škole 4 km
Područje ove škole zahvata 11 sela: Duboki Potok, Bjelave, Seona, Šahmeri, Behrami, Dedići, Cage, Kuge, Like, Lipje i Ljenobud.